آب کولینگ مدار بسته یا C.W.L
این آب کیفیتی معادل آب بدون املاح دارد که به دلایل زیر درون واحد چرخش می‌کند. 
الف- در جایی این آب نقش گرم کننده دارد و در جای دیگر نقش سرد کننده که این ویژگی باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی می‌‌‌شود. 
ب- حضور آب کولینگ مدار باز (C.W)  درون برخی مبدل های خاص واحد، احتمال گرفتگی را بالا می‌برد که این به دلیل حضور یون ها و املاح همراه آب کولینگ مدار باز است، که صدمات و خسارات زیادی را وارد می‌کند. حتی یون کلر احتمالی موجود در این آب می تواند به دلیل Stainless Steel بودن اغلب مبدل های این واحد، باعث خوردگی نقطه ای این مبدل ها گردد.  
ج- در صورت سوراخ شدن یکی از مبدل ها محلول اسیدی به درون آب کولینگ کل کارخانه وارد نشود. 
آب C.W.L پس از تبادل حرارتی در مبدل ها گرم می شود و جهت خنک شدن مجدد وارد ۴ مبدل E 16301 A/B/C/D می‌شود و دمای آن به C۳۵ می‌‌‌رسد و پس از آن توسط یکی از دو پمپ‌ P 16301 A/B به جریان در می‌آید و سیستم را سرویس می‌دهد. 

در کولینگ تاور های مدار باز، درصدی از سیال مورد نظر، در اثر پاشش آن بر روی پکینگ ها و یا هوای در گردش، تبخیر شده و این تبخیر موجب کاهش دمای سیال و خنک کاری می گردد. باید توجه داشت که استفاده از این نوع کولینگ تاور ها به شرایط کاری و شرایط آب یا سیال خنک شونده به شدت بستگی دارد. در بسیاری از موارد به دلیل اامات خاص در خصوص عدم تماس سیال خنک شونده با هوا استفاده از این نوع کولینگ تاور توصیه نمی گردد. همچنین به دلیل ابعاد کوچکتر و هزینه کمتر تولید این نوع کولینگ تاور، استفاده از آن بسیار رواج یافته است .
http://israeleukz37036.blogoscience.com/505939/پمپ-وکیوم-آبی-ایرانی


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید ممبر و فالوور طراح برتر Josh Il puntatore laser più alta qualità دانلود جدید ترین و بروزترین آهنگ های ایرانی موج دریا تحلیل و نمایش آثار هنری مطرح جهان نماي کرتين وال Fred سبزه زار