راهکارهای استفاده شده جهت کمپرسورها به صورت زیر است: 
۱- جهت کمپرسور هوا یک مسیر جداگانه تعبیه شده است که در صورت نزدیک شدن عملکرد کمپرسور به محدوده سرج، این مسیر جداگانه جریان هوا را به سمت اتمسفر تخلیه می‌کند. 
۲- جهت کمپرسور گازی، مسیر برگشتی داریم که در صورت نزدیک شدن عملکرد این کمپرسور به محدوده سرج، شیر تعبیه شده روی مسیر برگشتی باز می شود و جریان گاز را از خروجی کمپرسور به ورودی آن (واقع در بین مبدل های E 3108 و  E 3109) باز می‌کند. 
در انتهای توربین بخار یک خلاء نسبی ایجاد می‌کنیم. این کار به دو دلیل مهم صورت می‌گیرد: 
الف- خلاء کردن سیستم، راندمان توربین را از نظر استفاده بهینه از انرژی بخار بیشتر می‌کند؛ چرا که انرژی بیشتری از بخار کسب می‌شود. 
ب- در انتهای توربین احتمال حضور قطرات آب کندانس وجود دارد که با انجام عمل خلاء این احتمال را از بین می‌‌‌بریم. 

سیستم روغنکاری و کنترل مربوط به Turbo Set
این مجموعه یک سیستم روغن‌کاری دارد. ضمن اینکه یک سیکل چرخشی روغن نیز تعبیه شده است که کار آن اعمال انرژی و نیرو جهت کنترل شیرهای حساس نصب شده روی مسیرهاست. این روغن کنترل با روغن روانکاری از یک منبع تأمین می‌شوند اما فشار آن ها یکسان نیست. 
پمپ‌‌های P 3111 که از نوع Screw هستند، فشار لازم جریان روغن روانکاری و روغن کنترل را تأمین می‌کنند. فشار روغن‌ روانکاری، ۷/۲ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و فشار روغن کنترل، ۵/۱۲ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می‌باشد. 
این پمپها روغن را از تانک TK 3103 می گیرند و با فشار ۱۵ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع به سمت کولر روغن  E 3122ارسال می‌کنند که پس از خنک شدن، روغن به دو شاخه تقسیم می‌شود که یکی روغن روانکاری است و شیر کنترل مربوطه فشارش را تنظیم می‌نماید و دیگری روغن کنترل است که شیر کنترل مربوطة آن نیز، فشارش را تا حدود ۵/۱۲ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع تنظیم می‌کند. این روغن ها پس از انجام عملیات کنترل و روانکاری مجدداً به درون تانک TK 3103 باز می‌گردند. البته یک پمپ اضطراری P 3112 نیز موجود است که تنها جهت روانکاری استفاده می‌شود. 
http://martinqixn92582.blogproducer.com/555355/پمپ-وکیوم-آبی-ایرانی


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : روغن ,کنترل ,روانکاری ,کمپرسور ,فشار ,استفاده ,سانتیمتر مربع ,روغن کنترل ,روغن روانکاری ,انتهای توربین ,مسیر برگشتی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کلینیک کاشت موی خانم مریم شیرزادگان راه‌نجات Call Back آپشن خودرو | دنیای آپشن زهرا Darrell میهنستان نیکا دکور آموزش خرید برنج مرغوب | فروشگاه اینترنتی برنج شمال Erica