افزایش درجه حرارت هوای ورودی نیز برای کل سیستم محدودیت و مشکلاتی پدید می‌آورد، چرا که: 
الف- باعث افزایش دمای هوای خروجی از برج می‌شود و با توجه به حضور این هوا در ورودی کمپرسور  NO، راندمان آن را کاهش می‌دهد. 
ب- دلیل مهم تر این است که علاوه بر خروج اکسیدهای ازت حل شده در اسید، می‌تواند باعث تجزیه اسید %۵۸ شود و دی اکسید نیتروژن را نیز با خود به بیرون ببرد. بنابراین غلظت اسیدی کاهش می‌یابد. اما اگر میزان هوای ثانویه بیش از اندازه لازم باشد، باعث Cary Over می شود و قطرات اسید را با خود به بیرون می‌برد که در نهایت روی پره‌های کمپرسور NO صدمات جبران‌ناپذیری ایجاد می‌کند. 
اندازه‌گیری مقدار هوای ثانویه تزریقی به برج سفید کن، می‌تواند از طریق اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در Tail Gas صورت بپذیرد. چرا که افزایش مقدار هوای ثانویه. باعث افزایش بیش از حد لازم اکسیژن در درام D 3103 می شود که به وسیلة کمپرسور مونوکسید نیتروژن، به درون برج جذب راه می‌‌‌یابد و از بالای برج توسط Tail Gas خارج می‌‌شود. مقدار اکسیژن موجود در Tail Gas در شرایط نرمال % ۶/۳ است. 


جریان‌ گازهای خروجی از برج جذب
جریان گازهای خروجی از برج جذب را همان طور که ذکر شد، Tail Gas می‌نامند. این جریان از نظر دما و فشار شرایطی مشابه با برج جذب دارد. این جریان به دلیل فشار بالا، قابلیت انجام کار دارد اما دمای آن پایین است. 
یکی از نکاتی که در این واحد به خوبی رعایت شده، استفادة بهینة انرژی است. به طوری که جریانات سرد (فرآیندی) جهت کسب حرارت به جای استفاده از سرویس‌های جانبی با جریانات گرم (فرآیندی) تبادل حرارت انجام می‌دهند. این مورد در رابطه با جریان Tail Gas به خوبی قابل مشاهده است. این گاز از بالای برج جذب وارد درام D 3108 می‌شود تا احیاناً قطرات اسید همراه را در این درام به جای بگذارد. سپس به درون مبدل E 3102 هدایت می‌شود و دمایش با کسب حرارت از هوای ثانویه تا C۵۵ گرم می‌‌شود. سپس به درون مبدل E 3113 می‌رود و با بخار ۱۴ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع تبادل حرارت انجام می دهد و تا C۶۵ گرم می‌شود. پس از آن وارد E 3115 می گردد و با گازهای خروجی از کمپرسور مونوکسید نیتروژن تبادل حرارت انجام می دهد و دمایش تا C۱۲۰ افزایش می‌یابد. این سه مبدل ذکر شده روی یکدیگر نصب شده‌اند به طوری که در نظر اول قابل تفکیک از یکدیگر نمی‌باشند. 
http://rowanfvlb47047.blogsidea.com/550137/پمپ-وکیوم-آبی-ایرانی


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : حرارت ,هوای ,خروجی ,افزایش ,tail ,انجام ,گازهای خروجی ,هوای ثانویه ,حرارت انجام ,تبادل حرارت ,درون مبدل ,تبادل حرارت انجام ,جریان‌ گازهای خروجی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیس موزیک | دانلود آهنگ جدید Cordero راهبرد نجات اقتصاد ایران Jay پی سی کلاس پاسپورت زندگی شیرین دانلود کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح با لینک مستقیم بامداد کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. آيناز چت|گلشن چت|اينازچت گلشن